Ściągi szalunkowe i sworznie napinające – akcesoria szalunkowe

19 lutego 2020

Kup ściągi szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na każdej budowie. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie mnóstwo materiałów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, listwy fazujące czy pozycjonujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse umożliwiające utrzymanie właściwej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato wyposażonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie świetnej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i można je nabyć w przystępnych cenach.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]

You May Also Like