Przykłady użycia rusztowań

25 listopada 2018

Rusztowania to kluczowe elementów ekwipunku firm remontowych. Umożliwiają bezproblemowe dotarcie do najwyżej położonych pięter obiektów, nie powodując przy tym niebezpieczeństwa dla przebywających na wysokości osób. Dzięki nim remonty zabytkowych kościołów, bloków oraz biurowców są zdecydowanie łatwiejsze niż dawniej. Rusztowania są także stosowane przez ekipy parające się czyszczeniem szyb czy konserwacją sieci energetycznych. Spotykane są również w przetwórstwie chemicznym. Oprócz rusztowań warszawskich stosowane są również modele przesuwane – przydatne zwłaszcza przy pracach, które obejmują duże budynki.

Materiały na rusztowania

Dawniej rusztowania produkowane były zazwyczaj z drewna. Takie modele były wprawdzie lekkie, jednak niezbyt wytrzymałe, a to sprawiało, że przy skończonym projekcie niezbędne były co najmniej małe naprawy. Do dziś na Dalekim Wschodzie rusztowania robi się z bambusa. Dziś najczęściej wykorzystywanym rodzajem rusztowań okazują się konstrukcje wyprodukowane ze stali, która jest surowcem wytrzymałym, a jednocześnie stosunkowo łatwym w przenoszeniu. Jeszcze lżejsze jest aluminium, które wykorzystuje się w szczególności do wykonywania rusztowań przesuwanych, ponieważ powinny być jak najmniej ciężkie.

Jaka firma wynajmie rusztowania?

Ze względu na bezpieczeństwo ludzi przebywających na rusztowaniach, naprawdę ważne będzie to, od kogo je wypożyczymy. Należy wybierać przede wszystkim ekipy ze świetną renomą i polecane przez innych kontrahentów. Dowiedzmy się również, czy konkretna firma świadczy oprócz tego złożenie i rozłożenie rusztowań – będzie to bowiem zadanie, do którego potrzebne są odpowiednie umiejętności, a należy wiedzieć, iż w ogromnej mierze wpływa to na bezpieczeństwo przebywających na górze pracowników. Koszty wynajmu rusztowań są naprawdę różne i wynikają z czasu ich udostępnienia, wielkości rusztowań oraz innych rzeczy.

You May Also Like