Projekty domów – nowoczesne projekty

10 listopada 2019

Nowoczesne projekty domów. Uzyskaj rzetelną pomoc fachowców w tej dziedzinie

Budowlane style z lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku stopniowo odchodzą do przeszłości, a zamiast nich pojawiają się zdecydowanie bardziej innowacyjne rozwiązania. Mimo, że mnóstwo budynków buduje się nadal według konspektów rodem z tamtego dziesięciolecia, to wiele osób stawia na nowoczesne projekty domów – jak więc je odróżnić? Skąd bierze się ich popularność? Dlaczego warto na nie postawić?

Jak powstały nowoczesne projekty domów?

Nowoczesne projekty domów powstają z rozmaitych inspiracji. Wielu projektantów przyznaje się do oddziaływania modernistycznych twórców działających w krajach germańskich. Jeśli przeanalizujemy parę współczesnych projektów, dostrzeżemy inspiracje dziełami architektów związanych z Bauhausem czy podobnymi prądami.

Czym cechują się nowoczesne projekty domów?

Najbardziej zauważalną cechą współczesnej architektury jest używanie niewielu środków oraz unikanie zbyt dużej ilości detali. Nowoczesne projekty domów koncentrują się na bryle i tylko ona nadaje budynkowi określony wygląd. Ogromną uwagę zwraca się również na surowce – szczególnym zainteresowaniem cieszą się tradycyjny beton, szkło lub drewno.

Gdzie sprawdzą się nowoczesne projekty domów?

Wbrew pozorom, nowoczesne projekty domów sprawdzą się także poza obrębem miejskich osiedli domów jednorodzinnych. Wyłącznie inwencja architekta wpływa na to, czy konkretny dom będzie nawiązywał do charakteru otoczenia. Warto wziąć pod uwagę typ przeważającej w tym miejscu architektury, a potem spróbować włączyć do projektu niektóre z obserwowanych najczęściej elementów.

Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]

You May Also Like