Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

14 marca 2020

Mnóstwo śmieci nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które powstają w trakcie różnego rodzaju remontów, opróżniania piwnicy bądź strychu czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i objętość

Wybierając kontener, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o pojemności 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych miastach, takich jak Szczecin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po napełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.

You May Also Like