Jakie projekty stworzy architekt?

16 września 2018

Szukasz profesjonalnego wsparcia w tej dziedzinie? Skontaktuj się z architektem Kraków

Budowa domu to niewątpliwie najistotniejsza rzecz dla wszystkich z nas. Należy więc starannie to zaplanować oraz skorzystać wtedy z usług specjalistów. Szczególny wpływ na to, jakie efekty dadzą nasze wysiłki, wywrze niewątpliwie projekt domu. Mamy szansę wprawdzie kupić gotowy projekt, jednak by mieć pewność, iż dom okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Ze względu na to, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, należy powiedzieć na ten temat kilka zdań.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja spełni nasze oczekiwania, jest zależne szczególnie od rezultatów spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy przemyśleć, czego spodziewamy się po budowanym domu oraz potrafić opowiedzieć mu o tym. Warto również zaznajomić się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budownictwa – dzięki temu łatwiej się dogadamy z architektem. Nie trzeba jednak się stresować, bo w razie wątpliwości mamy prawo liczyć na jego pomoc.

Jakie dokumenty przygotuje architekt?

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten projekt będzie brany pod uwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Powinny być w nim zawarte rozwiązania, na których będzie oparta planowana budowa. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny podczas zatwierdzenia budowy. Treść tych projektów określają właściwe przepisy.

Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]

You May Also Like