Izolacje przeciwwodne i przeciwwilgociowe

20 września 2018

Wilgoć jest dużym niebezpieczeństwem dla każdego budynku. Dlatego tak istotne okazuje się wykonanie izolacji przeciwwodnej, która ochroni go przed niebezpiecznym działaniem wody znajdującej się w gruncie. W wielu sytuacjach odpowiednie okażą się izolacje lekkie, jednak gdy dom wybudowany jest na gruncie bez odpływu wody opadowej, potrzebne będzie wykonanie izolacji przeciwwodnej. Jej zrobienie zaleca się również, jeżeli obiekt położony jest na terenie poniżej lustra wody. Istotne będzie, by woda nie uszkadzała obiektu wskutek napierania na jego ściany. Jakie zatem rodzaje izolacji przeciwwodnych wyróżniamy? I w końcu – komu zlecić zrobienie izolacji przeciwwodnej?

Izolacje przeciwwodne – jakie wyróżniamy ich typy?

Rozpoznajemy 3 typy izolacji przeciwwodnych. Pierwszy typ to izolacje przeciwwilgociowe, które stosowane są, gdy nie ma dużego niebezpieczeństwa wynikającego z obecności wody. Jeśli zaś wilgoć okazuje się dużym kłopotem, powinniśmy zrobić jeden z 2 innych rodzajów izolacji. Średnie stosuje się najczęściej na obszarach z gruntem zwartym, w którym nierzadko zbiera się woda. Izolacje ciężkie są z kolei stosowane na obszarach, na których notuje się wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia podtopień – takie izolacje powinny cechować się dużą wytrzymałością oraz ochronić budynek również przed silnie napierającą wodą.

Która firma zrobi izolacje przeciwwodne

Jak łatwo się domyślić, solidność izolacji przeciwwodnych rzutuje na bezpieczeństwo mieszkańców domu. Dlatego musimy dobrze rozważyć decyzję co do firmy, która je założy. O jakich czynnikach więc nie możemy zapomnieć wybierając firmę, która zrobi izolacje przeciwwodne? Najważniejsze z pewnością będą umiejętności jej pracowników – warto zatem dowiedzieć się, ile lat funkcjonuje ona w branży hydroizolacji i jak opisują zakończone przez nią projekty wcześniejsi klienci.

You May Also Like