Chcesz nabyć dźwigar? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html
Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich przepustów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezastąpione przy formowaniu stropów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niewykonalne. Dzięki dźwigarom sufit nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je dostać?
Z czego wykonane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest potężnym, sięgającym kilkudziesięciu ton obciążeniom. W związku z tym jego kluczową cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być pieczołowicie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola i olcha. Niesłychanie istotne jest też poprawne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.
Dźwigary – można je wydzierżawić
Firmy, które na co dzień zajmują się wznoszeniem piętrowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno i magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Z kolei firmy, które od czasu do czasu akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się nadmienionych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz pozostałych elementów szalunków.
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]