Co przyczynia się do popularności ekologicznych domów drewnianych?

27 grudnia 2023

Jeszcze nie tak wcale dawno temu największą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem przypominające proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. W związku z tym coraz chętniej decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana również papa. W konsekwencji domy drewniane w żadnym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Doskonale prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla chorych na astmę, alergików oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Bez wątpienia zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

You May Also Like