Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

5 maja 2020

Mnóstwo osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też dużymi stratami energii. Aktualnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna, które stanowią połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy drewniane to na ten moment świetny przykład na to, jak skutecznie można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko określa się także styl podhalański – to kwintesencja dobrego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, polecają dobór właściwych okien i właściwe ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w w jednej części Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się doskonale, a jednocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]

You May Also Like