Wisiorki srebrne

9 sierpnia 2018

Sprawdź, gdzie kupić wisiorki srebrne

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wykonanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi również styczność z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.

You May Also Like