Topaz mistyczny – technologia produkcji

30 lipca 2018

Sprawdź, gdzie zamówić mistyczny topaz, wejdź na https://www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na początku można błędnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca i powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień ma purpurowy odcień, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii lub na Syberii.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe cechy topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna jest także mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do konkretnego stroju.

You May Also Like