Subtelne piękno biżuterii z topazami

7 września 2018

Więcej o topazach na www.topazy.com.pl

Topaz to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest też jednym z najładniejszych kamieni, a jego właściwości od dawna są cenione przez złotników i ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje jedynie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niezwykłych wartości estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, iż jest on stosowany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy przy okazji zaznaczyć, że w sklepach znajdziemy nie tylko wykonaną ze srebra biżuterię z topazami – oferowane są także wersje złote. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i naszyjniki, jednak jubilerzy wykonują też innego typu ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często wydatek około tysiąca PLN, podczas gdy za srebrne zapłacimy czasem sześciokrotnie niższą sumę.

Dość trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc znaleźć wersje szczególnie odpowiadające naszym gustom warto więc udać się do kilku salonów – a to wymaga sporo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno online. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu możemy również trafić na kolczyki i wisiorki w okazyjnych cenach.

You May Also Like