Pierścionki z ametystami

26 września 2018

W tym miejscu zaopatrzysz się w biżuterię z ametystami

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Kanadzie, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Kiedy wkładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.

You May Also Like