Naszyjniki z kamieniami – zawsze w modzie

7 marca 2020

Są wśród nich prawdziwe minerały i ich syntetyczne odpowiedniki. Potrafią mieć rozmaite barwy – od czerni, przez róż, aż po błękit. Niektóre należy zakładać do wieczorowych kreacji, pozostałe doskonale będą prezentowały się codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się ogromnym zainteresowaniem – zmieniają się realia i mody, jednak wciąż je często zakładamy, zaś wiele z nich jest bezcennymi familijnymi pamiątkami. Warto zatem powiedzieć kilka słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak potem o nie dbać, by posłużyły wiele lat.

Naszyjniki z kamieniami – jakie rodzaje?

Różnorodność minerałów wykorzystywanych do wytwarzania naszyjników jest ogromna – oprócz topazów, turkusu czy szmaragdu, dostępne są wśród nich też minerały wytwarzane przez człowieka. Najczęściej spotykane to niewątpliwie cyrkonie i kryształki Swarovskiego, które są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie naszyjniki z kamieniami syntetycznymi świetnie wyglądają przy strojach zarówno zwykłych, jak i eleganckich.

Długa żywotność naszyjników z kamieniami

Kamienie szlachetne są zazwyczaj bardzo podatne na uszkodzenia – przy nieprawidłowym używaniu niełatwo zatem je zepsuć. W jaki sposób tego uniknąć? Po pierwsze – zdejmując je za każdym razem, gdy istnieje ryzyko ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy sprzątaniu lub pracach manualnych. Wystrzegajmy się również noszenia dwóch naszyjników z kamieniami w jednym momencie – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like