Kolczyki wiszące – nie tylko podłużne kształty

22 maja 2020

Jednym z najpopularniejszych elementów biżuterii są kolczyki. Noszą je nie tylko panie – od kilkunastu lat cieszą się także wzrastającym popytem pośród panów, głównie tych lubiących niekonwencjonalny styl. Nie sposób jakkolwiek zaprzeczać, że kategoryczna większość wzorów tworzona jest z myślą o paniach. Wyjątkowo porywające są przede wszystkim kolczyki wiszące. Są one bardziej dostrzegalne, a tym samym w zdecydowanie wywierają wpływ na to, jak inni postrzegają konkretną kreację. To powoduje, że są ogromnie popularne wśród pań w różnym wieku i ubierających się w różnych stylach. Ogromne zróżnicowanie kolczyków wiszących pomaga dopasować je do praktycznie dowolnej garderoby. Jak więc dobrać kolczyki wiszące najlepiej pasujące do danej sytuacji? Na jakie ich aspekty powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wiszące kolczyki – zwróć uwagę na ich długość oraz kształt

Długość kolczyków i ich design to atrybuty w największej mierze rzutują na to, jak wizualnie jest postrzegana twarz, w związku z tym trzeba wziąć je pod uwagę wybierając wiszące kolczyki. Długie kolczyki wiszące (w sklepach kupimy wzory o długości nawet 8-9 cm) rozciągają w pionie twarz, z kolei te krótsze sprawiają, że zdaje się być ona bardziej okrągła. Tu ogromne znacznie ma również kształt kolczyków. Podłużne powodują wyszczuplenie owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz na odwrót. W sprzedaży znajdziemy też kolczyki neutralne, które nie zmieniają przesadnie odbioru kształtu naszego oblicza – tutaj bezwzględnie należy napomknąć m.in. o kolczykach łezkach.

Wiszące kolczyki – do jakich stylizacji je założyć?

Szukając kolczyków wiszących prawidłowo dostosowanych do danej kreacji powinno się mieć na uwadze, że są one niesłychanie wyraźnym dodatkiem. W sąsiedztwie innej odznaczającej się biżuterii mogą zatem wywołać odczucie pretensjonalności. Dlatego rekomenduje się stronić od noszenia ich do masywnych zegarków, kolii lub bransolet. Kolczyki wiszące będą za to wyglądały znakomicie, gdy w stroju zostaną najmocniejszym akcentem – w rzeczy samej pod warunkiem, że należycie dopasujemy je do ubrania, butów oraz stylizacji włosów.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like