Kolczyki – rodzaje zapięć

14 sierpnia 2018

Kolczyki kupisz na www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków warto zwrócić uwagę nie tylko na surowiec wykonania, to jak się prezentują czy kształt, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzłą listę najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla pań, które nie zdecydowały się na przekłucie uszu. Współcześnie dość rzadko używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, lecz łatwiej go zapiąć, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy kosztownych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, gdy nie ubieramy szali, ubrań z postawnym kołnierzem oraz czapek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, z reguły złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. To kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie nabywają najczęściej. Znakomicie sprawdza się w przypadku cyrkonii i małych kulek.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like