Historia biżuterii z kryształkami Swarovskiego

24 lipca 2018

Co powinno się wiedzieć o Swarovski biżuteria?

Kryształy prezentują się co prawda doskonale, ale nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na ich zakup. Szczęśliwie w sklepach złotniczych znajdziemy także mniej kosztowne alternatywy dla tych kamieni. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się na pewno kryształki Swarovskiego. Historia ich produkcji zaczyna się w XIX stuleciu, gdy Daniel Swarovski opracował maszynę do szlifowania szkła kryształowego. Obecnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego ceniona jest w prawie wszystkich państwach. A kryształki spotyka się tak w kolczykach, jak i smartfonach czy nawet na obuwiu.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – technologia produkcji?

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technika ich produkcji jest owiana tajemnicą – wiemy tylko, iż stosuje się w tym celu specjalne maszyny, a wszystko przebiega w dużej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od naturalnego kamienia. Wśród wielu imitacji odróżnia się w szczególności dokładnym szlifem – na początku przywodzi na myśl autentyczne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co możemy nabyć?

Marka produkuje także wiele wyrobów – dostarcza kryształki wytwórcom elektroniki lub lamp. Powinniśmy też dodać, że Swarovski jest producentem celowników oraz odblasków – na przykład tych, jakie stosowane są w krajowych tablicach drogowych. Jednak to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki oraz broszki – są głównym i najbardziej popularnym wyrobem tej firmy. Można je kupić zarówno w markowych sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, które posiadają niezaprzeczalnie szerszy asortyment.

You May Also Like