Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

9 stycznia 2020

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź obraczki.net.pl

Gdy spotkasz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednakże następuje ta wyczekiwana przez większość pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Podarowanie kobiecie pierścienia to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca bezpośrednio do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Z początku wytwarzano je ze skóry, z konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogimi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie chcieli zaprezentować swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednak materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, przy czym znamienny przyrost ich powodzenia można zauważyć w XX w.

Platyna, kamienie szlachetne, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednakże możliwości dowolnego łączenia przeróżnych kamieni oraz metali są ogromne. Prócz diamentów stosuje się rubin, topaz bądź szafir. Część osób wybiera mniej wartościowe metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a także drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (żółtego, różowego i białego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przeświadczenie, że mężczyzna powinien zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: materiału, wykorzystanego kamienia, ilości karatów czy designu, skutkiem tego każdy kupi elegancki, niepowtarzalny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem uczucia oraz zaangażowania, więc jego wartość nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej małżonce.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

You May Also Like