Biżuteria z motywem roślinnym – kolczyki kwiatki

14 lutego 2020

Kwiaty oraz ogólnie świat roślin od wieków stanowią jeden z ukochanych motywów wykorzystywanych przez jubilerów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę mnóstwo. Pośród najważniejszych wyliczyć wypada przede wszystkim znaczną różnorodność takich motywów powodującą, że błyskotki z kwiatami mogą być zakładane zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dziewczynki. Nie możemy zapominać też o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym często charakteryzują się kolczyki kwiatki tudzież inna biżuteria inspirowana roślinnymi motywami – ta bowiem bardzo dobrze pasuje zarówno do luksusowych, wyjściowych sukienek, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak zatem dopasować kolczyki kwiatuszki, aby dobrze się prezentowały?

Kolczyki kwiatuszki – poprawnie dopasuj je do konkretnej stylizacji

Kolczyki kwiatki potrafią być naprawdę porywającym dopełnieniem każdego stroju – niejednokrotnie okazują się nawet najważniejszym jej elementem. Żeby tak się jednakże stało, trzeba je prawidłowo dobrać do danej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych albo tych przeznaczonych na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich będą bez wątpienia kolczyki kwiatuszki ubogacone kryształkami Swarovskiego bądź drogimi kamieniami. Przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach dobrze zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy także uwagę na rodzaj ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin przeważnie mają sztyfty. Oddzielną kategorię tworzą kolczyki tworzone z przedtem rzadko stosowanych przez jubilerów surowców, jak na przykład ceramika, tworzywa sztuczne czy drewno.

Kolczyki kwiatuszki to nie wszystko. Pozostałe motywy oparte na kształcie roślin

Będąc nadal w temacie kolczyków kwiatuszków, nie można nie zaznaczyć, że kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który podbił serca złotników oraz ich klientów. Sporą popularnością cieszą się też wzory bazowane na kształcie pnączy i liści. Nieco mniej popularne – aczkolwiek możemy kupić je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub kompletnych roślinnych sylwetek.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

You May Also Like