Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

7 sierpnia 2018

W jubilerstwie masowo wykorzystywane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one estetycznym dodatkiem, a przy okazji znacząco zwiększają cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją także alternatywy dla zwykłego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane materiały ozdobne, nie występujące w naturalnej postaci w naturze. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające inne substancje mogą posiadać dowolne barwy lub nawet zmieniać je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one naturalnie także inne przeznaczenia. Przykładowo, stosuje się je w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez swoje właściwości wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najpopularniej występującą postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy kupić ją na przykład za pomocą internetu.

You May Also Like