Jaką rolę pełnią znaki BHP?

3 sierpnia 2018

Jeśli poszukujesz znaków BHP, skieruj się tutaj

Na terenie naszego kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Obecnie przepisy BHP nakładają konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Obecnie znaki BHP umieszczane są na różnego rodzaju budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają bardzo duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące postępowaniu z odpadami , które mają charakter medyczny, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z naprawdę często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma odpowiednie oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest stosowana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na przeróżnych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są też w przemyśle. Stosuje siętam najczęściej znaki o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być stosowane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie utracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie rozszyfrować ich treść. W wielu wypadkach pokrywane są również materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

You May Also Like